قیمت طلا تحت تاثیر تنش های منطقه ای

قیمت طلا بر اساس تحلیل اینوستینگ در روزهای آینده زیر تاثیر تنشهای تجاری بین آمریکا و چین و آمارهای پراهمیت اقتصادی آمریکا و منطقه یورو قرار می گیرد.

به گزارش طلافروشان به نقل از اینوستینگ، روسای فدرال
‎رزروهای نیویورک، کلیولند و آتلانتا طی روزهای آینده سخنرانی های مهمی خواهند داشت.بر اساس این گزارش آمارهای مربوط به شاخص اعتماد مصرف کننده در اقتصاد آمریکا طی روزهای آتی انتشار می یابد.

‎این گزارش اذعان کرد: آمارهای نهایی مربوط به رشد و پیشرفت اقتصادی آمریکا در سه ماه پایانی ۲۰۱۷ میلادی قرار است روز چهارشنبه منتشر شود.

‎آلمان نیز آمارهای نرخ تورم در ماه گذشته را اعلام خواهد کرد. این آمارها می تواند تاثیر زیادی بر سیاست های پولی بانک مرکزی اروپا داشته باشد.

‎بانک مرکزی اروپا در تازه ترین نشست خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده است. این احتمال وجود دارد که بانک مرکزی اروپا تصمیمات جدیدی را درباره برنامه خریداری اوراق قرضه طی ماه های آینده اتخاذ کند.

‎انگلیس نیز آمارهای نهایی رشد اقتصادی در سه ماه چهارم ۲۰۱۷ میلادی را منتشر می کند. این آمارها می تواند نشان دهنده وضعیت اقتصاد انگلیس در آستانه خروج از اتحادیه اروپا باشد.

‎بانک مرکزی انگلیس به تازگی نرخ بهره را بدون هیچگونه تغییر حفظ کرده است. آمارهای مربوط به تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا نیز روز پنجشنبه منتشر خواهد شد.

گفتنی است که؛ فدرال رزرو (به انگلیسی: Federal Reserve)، یا فد به معنی «ذخیرهٔ فدرال»، بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۱۳ با هدف نظارت بر عملیات بانکی در این کشور تأسیس شد.

این بانک با تصویب لایحه فدرال رزرو در سال ۱۹۱۳ در پاسخ به رشته بحران‌های مالی ای تشکیل شد که نیاز به کنترل مرکزی سیستم پولی را نشان داد. این نهاد مسئول تدوین سیاست‌های پولی، پیگیری رسیدن به اشتغال کامل، تثبیت قیمت‌ها و رشد اقتصادی در آمریکا است.