نرخ بهره چهار بار افزایش می یابد

نرخ بهره بر اساس پیش بینی تازه ترین گزارش موسسه رتبه بندی استاندارد اند پورز (اس اند پی) در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴ بار افزایش می یابد.

به گزارش طلافروشان به نقل از رویترز ،موسسه رتبه بندی اس اند پی  اذعان کرد: در شرایطی است که فدرال رزرو در نشست اخیر خود نرخ بهره برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ به میزان ۰٫۲۵ درصد بیشتر کرده است .

چشم انداز اقتصاد آمریکا مستحکم خواهد ماند . البته نرخ پیشرفت هزینه های خانوارها و کسب و کارهای آمریکا نسبت به سه ماه چهارم ۲۰۱۷ میلادی تعدیل شده است.

به باور کارشناسان این موسسه تقاضا برای نیروی کار همچنان قوی است و به نظر می رسد تحولات بازار اشتغال و نیروی کار به همراه بیشتر شدن فعالیت های اقتصادی، سبب می شود تا نرخ تورم با سرعت بیشتری افزایش یافته و در نتیجه فدرال رزرو بتواند به نرخ تورم ۲ درصدی دست یابد.

بر خلاف چشم انداز کوتاه مدت فدرال رزرو برای افزایش ۳ بار نرخ بهره ، ما بر این باوریم که فدرال رزرو سریعتر نرخ بهره را افزایش خواهد داد و در کل امسال ۴ بار نرخ بهره را افزایش می دهد. این ششمین بار از دسامبر ۲۰۱۵ میلادی است که فدرال رزرو اقدام به افزایش نرخ بهره کرده است.

موسسه اس اند پی اعلام کرده است که بیانیه فدرال رزرو پس از این نشست لحن امیدوار کننده ای داشته و اعلام کرده است که چشم انداز اقتصادی آمریکا در ماه های پایانی تقویت شده است .

این بیانیه مطابق با دیدگاه اعضای کمیته بازار آزاد فدرال  در خصوص رشد بالاتر تولید ناخالص داخلی در کوتاه مدت است و حاکی از ان است که فدرال رزرو روند افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ میلادی را با سرعت بیشتر ی پیگیری خواهد کرد.

گفتنی است که؛ فدرال رزرو (به انگلیسی: Federal Reserve)، یا فد به معنی «ذخیرهٔ فدرال»، بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۱۳ با هدف نظارت بر عملیات بانکی در این کشور تأسیس شد.
این بانک با تصویب لایحه فدرال رزرو در سال ۱۹۱۳ در پاسخ به رشته بحران‌های مالی ای تشکیل شد که نیاز به کنترل مرکزی سیستم پولی را نشان داد. این نهاد مسئول تدوین سیاست‌های پولی، پیگیری رسیدن به اشتغال کامل، تثبیت قیمت‌ها و رشد اقتصادی در آمریکا است.