افزایش ارزش طلا بعد از دو هفته

افزایش ارزش طلا بعد از پایین ترین سطح دو هفته ای خود در پی افت ارزش شاخص دلار در پایان روز سه شنبه را شاهد بوده ایم.

به گزارش طلافروشان  به نقل از رویترز ، افزایش ارزش طلا را در مبادلات روز سه شنبه بازار آسیا شاهد بودیم چراکه ۱۳۱۶ دلار و ۴۴ سنت معامله شد و طلای بازار آینده امریکا با ۰٫۱ درصد افت به ۱۳۱۶٫۱۰ دلار رسید.
در مبادلات امروز چهارشنبه ،۲۱ مارس ،تحت تاثیر افت دلار و در حالیکه سرمایه گذاران در انتظار برگزاری نشست فدرال رزرو هستند قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا از اول امسال بالای سطح ۱۳۰۰ دلاری قرار داشته و از ۸ مارس در بازه ۲۳ دلاری نوسان داشته است.

سرمایه گذارن افزایش ارزش طلا در نشست را قطعی می دانند، و منتظر خروجی نشست و سخنان پاول رییس بانک مرکزی امریکا هستند تا سرنخ هایی از روند افزایش نرخ بهره در طی سال بدست آورند.

انتظار می رود پاول در نشست فدرال رزرو افزایش نرخ بهره برای اولین بار در سال جاری را اعلام کند و سیگنال افزایش ۳ بار دیگر را نیز به بازار و سرمایه گذاران ارایه کند.

شاخص سهام در بازارهای آسیا امروز افت داشت که تحت تاثیر افشای اطلاعات فیس بوک و احتمال کنار گذاشتن سهام این شرکت بود.

به باور کامرون الکساندر تحلیلگر در تامسون رویترز و صاحب شرکت مشاوره سرمایه گذاری GFMS ،با در نظر گرفتن این موضوع که افزایش نرخ بهره همین حالا هم در قیمت های فعلی بازار تاثیر خود را داشته است .

نگرانی ها در مورد تاثیر تعرفه های وارداتی دولت ترامپ بر تجارت جهان و واکنش شرکای بزرگ تجاری امریکا از جمله چین و اتحادیه اروپا عاملی اصلی در نوسان بازارهای جهان است.

واکنش چین به عنوان اولین شریک تجاری امریکا که از تعرفه های وارداتی لطمه خواهد خورد هم کمکی به کاهش تنش نخواهد کرد که باعث نگرانی در سطح بین المللی شده است .

انتظار می رود دوات ترامپ روز جمعه افزایش ۶۰ میلیارد دلاری تعرفه واردات کالا از چین را اعلام نماید که به نظر می رسد هدف اصلی در بیشتر شدن تعرفه محصولات بخش بخش تکنولوژی و ارتباطلات و .. وارد شده از چین خواهد بود.

سرمایه گذاران نگران اقدامات تلاف جویانه چین و دیگر شرکای تجاری امریکا در واکنش به اقدامات تعرفه ای امریکا هستند که احتمال آغاز جنگ تجاری را به شدت افزایش خواهد داد.

در بازار سایر فلزات گرانبها نقره ۰٫۵ درصد رشد داشت و به ۱۶٫۲۶ دلار در هر اونس رسید.پلاتین ۰٫۴ درصد رشد کرد و به ۹۴۴٫۵۰  دلار در هر اونس رسید.پالادیوم هم با ۰٫۳ درصد صعود به ۹۸۱٫۶۵ دلار در هر اونس داد و ستد شد.