پیشرفت شاخص بورس در واپسین ساعت های سال

پیشرفت شاخص بورس به ۴٧٠ واحد رسید و تغییر این متغیر به ۹۶ هزار و ۲۸۹ واحد سبب شد معاملات تالار شیشه ای در سال ۹۶ برای سهامداران با رونق به پایان برسد.

به گزارش طلافروشان در روزی که با پیشرفت شاخص های بورس با بیشتر شدن مواجه شدند ارزش بازار نیز با ۴۷۰ واحد رشد به ۳۸۲ هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان رسید.

بر اساس این گزارش، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معامله های ۲۸ اسفند ماه ۹۶ با افزایش ۴۷۰ واحدی روی رقم ۹۶ هزار و ۲۸۹ واحد ایستاد. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۱۲۱ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۲۷۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۷۱۶ واحدی به رقم  ۱۰۳ هزار و ۱۳۶ واحد رسید. شاخص بازار نخست اما در حالی با افزایش ۴۵۴ واحدی به رقم ۶۸ هزار و ۱۲۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۳۷۵ واحدی عدد  ۲۰۶ هزار و ۴۸۶ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با ۹۰ واحد، سرمایه گذاری غدیر با ۵۷ واحد و بانک صادرات با ۴۰ واحد افزایش تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴۵ واحد، گسترش نفت پارسیان با ۲۴ واحد و گروه مپنا با ۱۶ واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

این گزارش حاکی از آن است که : ارزش کل معاملات امروز شاخص بورس تهران در حالی به بیش از ۴۹۶ میلیارد تومان نشان داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش ازیک میلیارد و ۵۱۹میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۹ هزار و ۳۱ نوبت داد و ستد بود.

بیشترین ارزش شاخص بورس تهران شامل معاملات درون گروهی و کد به کد در نماد پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه، بانک انصار، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و صندوق قابل معامله پارند و اوراق مشارکت سرمایه  صندوق کارکنان نفت با نرخ سود سه ماهه ۲۱ درصد بوده است.

از طرفی دیگر، در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، بیمه کارآفرین، سرمایه‌گذاری ارس‌صبا، مبین ‌وان ‌کیش، سیمان هرمزگان، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان  غربی، بانک سینا، قند شیرین خراسان، سرمایه‌گذاری گروه صنعتی رنا، سایپا، گروه سرمایه‌گذاری سایپا، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، ایرکا پارت صنعت، صنایع شیمیایی سینا، ‌ گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، قطعات اتومبیل ایران» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «مارگارین، رینگ‌سازی مشهد و معدن روی زنگان توقف یافتند.