پرداخت های عمرانی به ۴٢ درصد رسید

پرداخت های عمرانی در سالی که گذشت به ۴٢ درصد رسید که رقم ان ٣۴ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان است.
به گزارش طلافروشان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام
رشد ۴۲ درصدی پرداخت های عمرانی در سال ۱۳۹۶ اظهار داشت: تا عصر روز دوشنبه ۳۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی پرداخت شد که این رقم تا فردا که حسابهای سال جاری بسته می شود افزایش نیز خواهد داشت.

وی با اشاره به پرداختیهای جاری نیز اذعان کرد: در حالیکه هنوز ۲۴ ساعت دیگر تا بستن حسابهای سال ۱۳۹۶ فرصت داریم، کلیه پرداخت های مربوط به حقوق و دستمزد که رقمی بالغ بر ۳۰۵ هزار میلیارد تومان بود، انجام شده و کسری در این مورد نداریم.

کرباسیان همچنین اضافه کرد: ۷۰ درصد از درآمد سال جاری غیرنفتی و از محل درآمدهای مالیاتی، سود سهام شرکتهای دولتی و فروش داراییهای مازاد دولت بود و این همان چیزی است که به دنبال تحقق آن در بودجه بودیم.

کرباسیان با اشاره به برنامه دولت برای توسعه اشتغال بیان کرد: ۱۲ هزار میلیارد تومان برای مشاغل کوچک در صنایع مختلف در روستاها و شهرهای کوچک تخصیص داده شد و قطعا برای سال آتی هم این تخصیص ادامه می یابد.

وی در پایان بیان کرد: جایگزینی خودروهای فرسوده  به عنوان طرحهایی که هم اشتغالزا است و هم به محیط زیست کمک می کند  از جمله برنامه های دولت است که امسال آغاز و در سال آینده نیز با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

گفتنی است که ؛جهش پرداخت های عمرانی در راستای پایدارسازی رونق در دولت دوازدهم قابل توجه بوده است. گزارش ها از دریافت‌ها و پرداخت‌های مالی دولت در سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد که دولت در این سال و در صد روز نخست فعالیت خود، توانست بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) اختصاص دهد.