قیمت طلا در اخرین ساعات سال ٩۶ کاهش یافت

قیمت طلا امروز ٢٨ اسفندماه با ۰٫۳۶ درصد کاهش به ۱۳۰۹ دلار و ۴۹ سنت رسید.

به گزارش طلافروشان به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار بیشتر شده و سرمایه گذاران انتظار دارند فدرال رزرو نرخ بهره را در نشست این هفته خود بیشتر می کند، قیمت طلا امروز با کاهش مواجه بود .
شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۹۰٫۲۹۵ رسید . قیمت طلای آمریکا امروز ۰٫۲۰ درصد کاهش یافت و به ۱۳۰۹ دلار و ۷۰ سنت رسید.

نشست دو روزه کمیته بازار آزاد آمریکا روز سه شنبه آغاز می شود و تصور می شود در این نشست بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را برای نخستین دفعه در سال جاری میلادی افزایش دهد .

میزان تولیدات صنعتی در ماه فوریه ۱٫۱ درصد پیشرفت داشته که بیشترین افزایش در مدت ۴ ماه گذشته بوده است. دلیل این بیشتر شدن تقویت ساخت و ساز به دلیل خوب شدن وضعیت آب و هوا و افزایش تولید میدان های نفت و گاز و معدن های آمریکا بوده است .

۴۵ اتحادیه تجاری که بعضی از بزرگترین کارخانه های آمریکا را نمایندگی می کنند، از ترامپ درخواست کرده است تعرفه های واردات بر کالاها و اقلام چینی اعمال نکند. آن ها اخطار داده اند که همچین اقدامی به زیان اقتصاد آمریکا و مصرف کنندگان این کشور تمام خواهد شد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهورفرانسه و آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان در روز جمعه وعده دادند که برای تنظیم نقشه راهی برای انجام اصلاحات در حوزه یورو بر اختلافاتشان نائل آیند. این اصلاحات باید در ماه ژوئن به تصویب کشورهای اروپایی برسد.

برخلاف رشد ضعیف قیمت ها از اول سال جاری میلادی تاکنون، ۳ سیاستگذار بانک مرکزی اروپا دیروز در سخنانی مثبت از نرخ تورم حوزه یورو ترسیم کردند.

گفتنی است که ;فدرال رزرو (به انگلیسی: Federal Reserve)، یا فد به معنی «ذخیرهٔ فدرال»، بانک مرکزی آمریکا است که در سال ۱۹۱۳ با هدف نظارت بر عملیات بانکی در این کشور تأسیس شد. این بانک با تصویب لایحه فدرال رزرو در سال ۱۹۱۳ در پاسخ به رشته بحران‌های مالی ایجاد شد که نیاز به کنترل مرکزی سیستم پولی را نشان داد. این نهاد مسئول تدوین سیاست‌های پولی، پیگیری رسیدن به اشتغال کامل، تثبیت قیمت‌ها و رشد اقتصادی در آمریکا است.