سیر نزولی ارزش دلار طی ماه های آینده

سیر نزولی ارزش دلار در کوتاه مدت بر اساس پیش بینی بانک آمریکایی گلدمن ساش ادامه خواهد یافت.به گزارش طلافروشان به نقل از رویترز، بانک گلدمن ساش در جدیدترین بررسی خود اعلام کرد: سیر نزولی ارزش دلار آمریکا طی ماه های آینده ادامه می یابد و عملکرد ارزهای کشورهای نوظهور به بسیار بهتر از دلار خواهد بود.

بر اساس این گزارش بانک گلدمنساش اظهار کرد: نگرانی های مربوط به جنگ تجاری تاثیر روزافزونی بر سیر نزولی ارزش دلار آمریکا خواهد داشت. تصور می شود در سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد سیر نزولی ارزش دلار هستیم.

علی رغم تصمیم ترامپ برای امضای قانون مربوط به تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم و مخالفت اتحادیه اروپا و اخطارهای چین و سایر شرکای تجاری آمریکا، تحلیلگران بر این امر معتقدند که فعالیت های تجاری جهان همچنان پرقدرت خواهد بود و از ریسک جنگ تجاری کاسته می شود.

به اعتقاد تحلیلگران قیمت جهانی طلا و سایر کالاهای راهبردی در کوتاه مدت به صورت زیادی زیر تاثیر نوسانات ارزش دلار قرار می گیرد.
در پیش بودن نشست مارس فدرال رزرو می تواند عامل پر اهمیتی برای قیمت طلا و سیر نزولی ارزش دلار داشته باشد.

گفتنی است که؛ شرکت گلدمن ساش در سال ۱۸۶۹ توسط بانکدار آمریکایی آلمانی‌تبار مارکس گلدمن، در امریکا به نام گلدمن اند کو تاسیس شد.

در سال ۱۸۸۲ گلدمن، دامادش؛ ساموئل ساش را در کار و تجارت خود شرکت داد و در ۱۸۸۵ در پی ورود پسر مارکوس گلدمن؛ هنری گلدمن، نام شرکت به گلدمن ساش اند کو تغییر یافت.

در طول دهه بعد در بازار بانکداری امریکا طوری موفق ظاهر شد، که در سال ۱۸۹۶ به بازار بورس دعوت شد. در حال حاضر شعبه مرکزی این بانک، در ساختمان ۲۰۰ وست‌استریت، در منهتن جنوبی ، نیویورک قرار دارد.

مجموع دارایی‌های گلدمن ساش در سال مالی ۲۰۱۲ معادل ۹۳۸٫۵ میلیارد دلار برآورد شد. قسمتی از سهام شرکت گلدمن ساش در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود، همچنین جزئی از میانگین صنعتی داو جونز به‌شمار می‌آید.