ارز دانشجویان بورسیه اعلام شد

ارز دانشجویان بورسیه بابت شهریه کارشناسی ارشد به بالا در مقابل تایید وزارتخانه ذیربط اعلام شد.

‎به گزارش طلافروشان فروش، انتقال یا پرداخت ارز دانشجویان بورسیه با ارائه درخواست وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با امضاء صاحب حساب یا مدیر امور مالی و معاونت مربوط هریک از وزارتخانه‌ها به نرخ رسمی بدون مانع است.
‎فروش و انتقال ارز بابت شهریه دانشجویان آزاد خارج از کشور از مقطع کارشناسی ارشد به بالا با ارائه تقاضای متقاضی در مقابل تایید وزارتخانه (علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) مبنی بر شاغل به تحصیل بودن دانشجو در خارج از کشور و ارائه صورت حساب دانشگاه مربوطه به میزان پول مندرج و حداکثر در سقف ۱۵ هزار ارز سالانه در وجه مؤسسه یادانشگاه مربوطه با اعلام کتبی متقاضی مبنی بر صحت هزینه انتقال یافته به نرخ مبادله‌ای امکانپذیر است.

‎همچنین فروش، انتقال یا پرداخت ارز بابت هزینه‌های اقامت دانشجویان آزاد به میزان حداکثر ماهیانه معادل هزار دلار برای هر نفر و برای هرعضو خانواده ماهیانه حداکثر پانصد دلار به نرخ مبادله‌ای انجام می‌شود.

گفتنی است که؛ برای دریافت ارز دانشجویی تشکیل پرونده دانشجویی در کشور محل تحصیل لازم است هم چنین در نظر داشته باشید که تقاضای شما زمانی بررسی می شود که در سفارت ایران در کشور محل تحصیل تشکیل پرونده داده باشید .

برای این کار باید به سامانه تاک مراجعه نمایید و با ثبت مدارک خود ثبت نام کنید و کدهای رهگیری مربوطه را دریافت کنید سپس اسکن مدارک به همراه اصل مدارک و کدهای رهگیری را به کنسولگری مربوطه ارسال کنید و یا به صورت حضوری تحویل کنسولگری دهید.

ثبت نام در سامانه نشا متعلق به وزارت علوم: پس از تشکیل پرونده دانشجویی و دریافت کد مربوطه باید به سامانه نشا مراجعه کنید و اطلاعات خود را جهت دریافت گذرواژه و رمز ورود و همچنین شماره پرونده ثبتنام نمایید.

سپس با ورود به سامانه از طریق پروفایل شخصی خود به قسمت مدیریت درخواست ها بروید و گزینه ثبت درخواست نامه بانک را گزینش کنید و پس از تکمیل فرم مربوطه و انتخاب یکی از شعب بانک سامان یا تجارت در نزدیکی خود و تاریخ مطلوب برای مراجعه به بانک درخواست شما ثبت می شود. پس از ثبت درخواست شما کارشناسان وزارت علوم درخواست شما را بررسی می کنند و نتیجه را از طریق ایمیل یا قسمت مدیریت درخواست ها به اطلاع شما می رسانند.