کاهش قیمت طلا در پی دیدار احتمالی آمریکا و کره شمالی

دیدار احتمالی آمریکا و کره شمالی قیمت طلا را کاهش داد

قیمت طلا در حالی که رئیس جمهوری آمریکا و کره شمالی به دیدار یکدیگر تمایل نشان داده اند و در پی سیاست های پرتنش منطقه ای ، کاهش یافته است.
به گزارش طلا فروشان به نقل از رویترز ، افت قیمت طلا در حالی است که سرمایه‌گذاران همچنین منتظر انتشار گزارش اشتغال غیرکشاورزی ماهانه آمریکا در روز جمعه هستند تا شفافیت بیشتری درباره روند افزایش نرخهای بهره این کشور داشته باشند.

کشمکش ها بین آمریکا و کره شمالی کاهش یافته است. رهبر کره شمالی با ارسال نامه ای برای رئیس جمهوری آمریکا از امادگی خود برای دیدار با ترامپ اطلاع داده است.
قیمت هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد کاهش به ۱۳۱۷ دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی با ۰٫۱ درصد افزایش به ۹۰٫۲۹ واحد رسیده است.
ترامپ روز پنجشنبه گفته است که آماده دیدار و گفت و گو با رهبر کره شمالی است. این یک تحول چشمگیر در روابط پرتنش دو کشور محسوب می شود.
کاخ سفید در طی روز های گذشته اعلام کرد کانادا، مکزیک و احتمالا سایر کشورها احتمالا برای مدتی از تعرفه های پیشنهادی برای واردات فولاد و آلومینیوم معاف هستند.بر اساس گزارش رویترز، اواخر روز سه‌شنبه ترامپ گفته بود طرح تعرفه‌های ۲۵ درصدی برای واردات فولاد و ۱۰ درصدی برای محصولات آلومینیومی هفته جاری رسما اعلام خواهد شد.

۱۱ کشور از جمله ژاپن و کانادا قرارداد تجاری آسیا اقیانوسیه را بدون آمریکا امضا کرده اند.
بانک مرکزی اروپا در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. تصور می شود برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی اروپا تا سپتامبر ۲۰۱۸ جریان دارد.
افزایش ریسک سیاسی و در ادامه اقتصادی در منطقه یورو دردسر بزرگی برای سیاستمداران و اقتصاد این منطقه هست و با افزایش ریسک های سرمایه گذاری در نهایت باعث رشد قیمت و تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا می شود.

گفتنی است ؛ بانک مرکزی اروپا در پایان نشست روز پنجشنبه در فرانکفورت، مقر این نهاد، در سیاستهای پولی خود از جمله نرخ بهره تغییری ایجاد نکرد.
با این وجود ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا از آمادگی نهاد تحت امرش در صورت ضرورت برای ایجاد تحول در سیاستهای پولی خبر داده است.
آقایی دراگی گفت: «تبعات منفی قابل ملاحظه رویدادهایی را پیش بینی می کردیم. حتما برکسیت، برگزاری همه پرسی در ایتالیا و دولت جدید در ایالات متحده آمریکا را به خاطر می آورید. در حال حاضر با برگزاری انتخابات در اروپا مواجه هستیم. برخی از خطرات ظاهر شده اند اما هنوز تاثیرات اقتصادی آنها روشن نشده است.»
رییس بانک مرکزی اروپا در ادامه تلویحا به خطر پیروزی احزاب راست افراطی، در انتخابات آینده در کشورهای فرانسه و هلند اشاره کرد. این احزاب بازگشت به واحد پول ملی و خروج از حوزه پولی یورو را در برنامه های خود دارند. آقای دراگی در ادامه اظهار کرد: «پیش شرط وجود بازار مشترک اروپایی یورو است. اگر بازار مشترک نباشد، اتحادیه اروپا هم نیست. کشورها با هر دیدگاهی از این بازار مشترک سود زیادی برده اند.»