اکتشاف و تولید طلا در جهان رو به کاهش است

اکتشاف و تولید طلا در جهان رو به کاهش است

به گزارش طلا فروشان به نقل از وب‌سایت اخبار کیتکو، رئیس مؤسسه تحقیقاتی «متال فوکِس»، اولیوِر هیتمن اظهار داشت که عرضه‌کنندگان اصلی طلای دنیا با افت زیاد روند صعودی نرخ طلا طی ده سال اخیر هزینه‌های توسعه و اکتشاف طلای خود را بسیار کم کرده‌اند. او گفت که این امر پیامدهای خود را در تولید طلای جهانی طی سال آینده‌ی میلادی آشکار خواهد کرد.

او هم‌چنین متذکر شد که پیش‌بینی می‌گردد تولید طلای جهانی طی ۱۲ ماه پیش رو افزایش نیابد و میزان عرضه‌ی فلز زرد در سال آینده‌ی میلادی (۲۰۱۸) حدوداً با میزان تولید طلا در سال جاری میلادی مساوی باشد.

او پیش‌بینی کرده که سیر اکتشاف و تولید طلا از سال ۲۰۱۹ میلادی روند نزولی به خود خواهد دید. از سال ۲۰۱۳ میلادی تا کنون فعالان و تحلیلگران طلا شاهد افت شدید گسترش پروژه‌های جدید در خصوص تولید و اکتشاف طلا بوده‌اند.

مؤسسه‌ی متال فوکوس پیش‌بینی کرده که تولید طلا در دنیا در سال آینده‌ی میلادی مرز ۳۳۲۹ تن را رد خواهد کرد. این میزان امسال به احتمال زیاد به عدد ۳۲۴۱ برسد. آمار مذکور یادآوری می‌کند که تولید طلای جهانی از ۲۷۶۶ تن در سال ۲۰۱۰ میلادی به میزان ۳۲۶۴ در ۲۰۱۶ ارتقا یافته است.

اکتشاف و تولید برمبنای آمار و ارقام

مؤسسه‌ی سرمایه‌گذاری سی‌پی‌ام هم پیش‌بینی کرده که تولید و اکتشاف جهانی طلا در سال آتی به ۹۷ میلیون اونس برسد. این عدد در پایان سال جاری به ۹۷.۸ میلیون تن خواهد رسید. تولید طلای جهانی برمبنای اطلاعات مؤسسه‌ی سی‌پی‌ام به عدد ۹۶ میلیون اونس طلا رسده است.

این گروه سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کرده تولید طلا در دنیا از آغاز سال ۲۰۱۹ به مدت چهار الی پنج سال افت می‌کند.

میزان کاهش قیمت طلا در دهه‌ی اخیر

۴۵ درصد کاهش قیمت طلا در مقایسه با سپتامبر ۲۰۱۱ میلادی اثر خیلی زیادی بر کاهش سرمایه‌گذاری‌های تازه در طرح‌های اکتشاف و تولید طلا گذاشته است.

نرخ جهانی طلا از هر اونس ۱۹۲۰ دلار در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۱ به کم‌تر از هر اونس ۱۰۵۰ دلار در دسامبر ۲۰۱۵ رسیده بود.

چنین انتظاری وجود دارد که نرخ جهانی طلا در ماه‌های پیش رو نوسانات متعددی را شاهد باشد. رویه‌ها و سیاست‌های پولی بانک مرکزی‌های کشورهای بزرگ جهان بویژه ایالات متحده و اعضای منطقه‌ی یورو، تنش‌های سیاسی بین‌المللی بالاخص مسائل مرتبط با کره‌ی شمالی، تغییرات شاخص ارزش دلار و هم‌چنین وضعیت و میزان تقاضای فیزیکی طلا در کشورهای در حال توسعه بخصوص آسیای شرقی بر سرنوشت نرخ طلا در آینده اثرگذار خواهند بود.