تصویب طرح مالیاتی در آمریکا قیمت طلا را تکان نداد

به گزارش وب‌سایت طلافروشان به نقل از خبرگزاری تامسون-رویترز، دیروز با تصویب طرح اصلاح مالیاتی در مجلس سنای آمریکا نرخ جهانی طلا پایین آمده بود اما امروز (سه‌شنبه) مبادلات بین‌المللی از تثبیت قیمت طلا و توقف روند نزولی آن حکایت دارد.

کارشناسان اقتصادی پایین‌آمدن مالیات ابرشرکت‌ها را در کوتاه‌مدت زمینه‌ساز تقویت اقتصاد آمریکا می‌دانند اما آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند این کاهش مالیات در ادامه موجب کسری بودجه و افزایش بدهی‌های دولت فدرال خواهد شد.

امروز بدون تغییر گسترده نسبت به دیروز قیت طلا اونسی ۱.۲۷۶ دلار شده که در مبادله‌های دوشنبه کاهشی حدود ۰.۳ درصد را شاهد بودیم.

افزایش ارزش دلار آمریکا نسبت به ارزهای معتبر کشورهای دیگر و یوروی اتحادیه‌ی اروپا یکی از تبعات تصویب طرح اصلاح مالیات در مجلس سنای آمریکا بوده است. از سوی دیگر میزان سفارش جدید برای کالای آمریکایی در ماه اکتبر براساس جدیدترین آمارها پایین آمده است.

در وضعیتی که کارشناسان اقتصادی و فعالان این حوزه، نشست فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا در ۱۲ و ۱۳ ماه جاری میلادی را انتظار می‌کشند، نظرسنجی اخیر رویترز خبر از احتمال افزایش نرخ بهره در این نشست می‌دهد. تحلیلگران طی این نظرسنجی معتقد هستند فدرال رزرو تا سال بعد سه مرتبه نرخ بهره را بالا ببرد.

تصویب طرح همزمان با افزایش تنش سیاسی در آمریکا

گفتنی است اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در توییتر درباره‌ی مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید مبنی بر افشای رسوایی او، بر تنش سیاسی در واشنگتن دامن زده است.

روز شنبه ترامپ در توییتر نوشته بود که فلین را به دلیل دروغ‌گویی به پلیس اف‌بی‌آی، از سمت مشاور امنیت ملی برکنار کرده. این در حالی است که پیشتر ترامپ علت برکناری فلین را دروغ‌گفتن به معاون رئیس جمهوری اعلام کرده بود.

گفتنی است فلین به جرم خود در بیان اظهارات دروغ به پلیس فدرال (اف‌بی‌آی) درباره جلسه با سفیر روسیه، چند هفته پیش از پروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اقرار کرده است.