خرید طلا در سال ۲۰۱۸ بهترین زمان خواهد بود

قیمت طلا بر حسب دلار آمریکا

کامن ولس بانک استرالیا بر این باور است که سال ۲۰۱۸ میلادی بهترین فرصت برای خرید طلا و سرمایه گذاری در بازار آن خواهد بود.

به گزارش سایت طلا فروشان به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز (KitcoNews)، تحلیلگران Commonwealth، بانک استرالیایی اینطور پیش بینی می کنند که قیمت جهانی طلا تا انتهای سال ۲۰۱۸ کاهش خواهد یافت اما سال ۲۰۱۸ بهترین زمان برای خرید طلا و سرمایه گذاری خواهد بود.

بهترین زمان خرید طلا

تحلیلگران بانک کامن ولس تاکید کردند: پیشنهادشان به سرمایه گذاران بین المللی این است که بهتر است برای خرید کمی دست نگه دارند و منتظر افت قیمت به زیر ۱۲۵۰ دلار در هر اونس باشند. پیش بینی ها چنین میگویند که قیمت طلا تا اوایل سال آینده به کمتر از ۱۲۵۰ دلار برسد و این بهترین فرصت برای خرید طلا خواهد بود.

بهترین زمان فروش طلا

افزایش قیمت طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار در هر اونس بهترین زمان برای فروش آن است. پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی در محدوده ۱۲۵۰ تا ۱۳۰۰ دلار در نوسان باشد.

پیش بینی Commonwealth این است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سه ماهه ی پایانی ۲۰۱۷ به بیش از ۱۳۰۰ دلار برسد و این رقم تا پایان سال آینده به ۱۲۵۰ دلار باز میگردد.

به اعتقاد این تحلیلگران ، Jerome Powell  که از سوی رئیس جمهور آمریکا به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو انتخاب شده، فردی میانه رو باشد و سیاست های فعلی فدرال رزرو برای افزایش تدریجی نرخ بهره و عادی سازی سیاست های پولی انبساطی را دنبال کند.

عامل مهم دیگری که می تواند بر قیمت جهانی طلا موثر باشد، اصلاح نظام مالیاتی دولت آمریکا است. به نظر می رسد اصلاحات مالیاتی دولت آمریکا در نهایت به نفع ارزش دلار باشد و قیمت طلا تحت فشار زیادی قرار گیرد.

تنش های سیاسی بین المللی هم می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۱۸ باشد. احتمالا ریسک های سیاسی دیگری نیز در بازارهای بین المللی وجود دارد که فعلا کسی نمی تواند پیش بینی کند.

تنش های سیاسی بین المللی معمولا موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا می شود.

نوسانات ارزش دلار آمریکا سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان از جمله آمریکا ژاپن و اروپا و همین طور تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور مثل ترکیه و روسیه و بازار های در حال توسعه به خصوص چین و هند می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.