انواع گوشواره های طلا در بازار تهران

انواع گوشواره ها در بازار تهران

گوشواره طلا یکی از زیوآلات مورد علاقه خانوم ها است، این علاقه از سال های گذشته تا به حال از گوشواره های بزرگ به مدل های کوچک و ظریف تغییر کرده است. البته هر صورت و حالت بدنی و لباسی گوشواره متناسب خود را می طلبد و همچنین هر شهر و هر کشور در انداختن این زیور آلات فرهنگ متفاوتی دارند.

اولین گوشواره طلا  را می توان در تمدن ایلام و بعد از آن در تخت جمشید یافت. در آن زمان ها در حدود ۲۵۰۰ سال پیش بر گوش چپ مردان در معدن سنگ نمک زنجان در دوران ساسانی گوشواره ای از جنس طلا آویزان بود.

انواع گوشواره طلا

گوشواره طلا آویزان

این گوشواره از نرمه گوش آویزان می شود، و همانگونه که اسم گذاری شده است به صورت آویزان و قدی است. معمولا در این نوع سبک از سنگ ها درشت خیلی کم استفاده می شود ولی تزین آن با جواهرات ریز به زیبایی آن می افزاید.

گوشواره های آویزانی را به افرادی که گردنی بلند دارند توصیه می شود.

گوشواره طاووسی سه طبقه گوشواره آویزی پیچ با ظرافت فوق العاده

 

گوشواره طلا میخی

گوشواره طلا میخی که با استفاده از یک پین پشت گوش متصل می شود یکی از محبوب ترین مدل های مورد استفاده در ایران است. شاید بتوان گفت این علاقه به خاطر اطمینانی است که در انداختن این گوشواره دارند. پین این گوشواره طلا بسیار محکم است و خطر گم شدن آن نسبت به دیگر مدل ها بسیار کم است.
یکی از ایراد های این سبک که احتمالا توجه کمی به آن میشه و دردسر ساز نیست میله یا همان حالت میخی آن است که موقع خوابیدن اگر با گوشواره باشید شما را کمی آزار میدهد و پشت گوش فرو می رود.
این سبک مناسب تک نگین های جواهر و مروارید و کسانی که گردن کوتاهی دارند مناسب است.
اگر از گوشواره های برلیان و جواهرات اصل و گرانقیمت استفاده می کنید سعی کنید از طلای سفید استفاده کنید.

گوشواره میخی به سبک حلقه ای

 

گوشواره طلا حلقه (چنبره ای)

این سبک که به صورت حلقه می باشد مانند حلقه جا کلیدی دور گوش است. این گوشواره قفل مجزایی ندارد و یک طرف دیگر وقتی از نرمی گوش رد شد به درون طرف دیگر رفته و قفل می شود. این مدل با سایز های مختلف می تواند مناسب هر اندازه گردنی بشود ولی این مدل اصلا به خانوم های مسن توصیه نمی شود.

حلقه ساده بدون تراش

گوشواره طلا کلیپسی

گوشواره طلا کلیپسی که معروف ترین آنها اکسترا است یکی از ناامن ترین مدل ها در زمینه قفل است البته جدیدا یک قفل اضافه به این مدل اضافه شده اما بازم هم نیاز به توجه بیشتر دارد. توصیه می شود از این مدل با سنگ های گران قیمت استفاده نشود. ولی در باز و بسته کردن بسیار راحت است و زیبایی خاصی نسبت به دیگر گوشواره ها دارد.

گوشواره کلیپسی یا اکسترا گوشواره کلیپسی آویزانی

 

گوشواره طلا بخیه ای

این مدل که به صورت یک نخ بخیه است. با ایجاد کردن چند سوراخ روی گوش و رد کردن این نخ طلا از این سوراخ ها جلوه خاصی به گوش میدهد، البته این سبک سلیقه بسیار خاصی را می طلبد و همه پسند نیست.

گوشواره بخیه ای گوشواره بخیه ای

گوشواره های خاص

بعضی از گوشواره طلا هستند که در بازار تهران به سختی پیدا می شوند زیرا این مدل ها معمولا ایرانی نیستند یا به صورت سفارشی ساخته می شوند. این مدل ها همه پسند نبوده و قابلیت استفاده در همه مراسمات را ندارند.

گوشواره خاص  گوشواره های خاص  گوشواره به شکل حیوانات  گوشواره های خاص-ستاره

 

جالب است بدانید که کشور های آسیایی نظیر هند، پاکستان، افغانستان کشور های عربی و قسمتی از ایران دوستدار گوشواره های بزرگ با وزن زیاد هستند.

گوشواره اماراتی گوشواره های هندی گوشواره های عربی

اما از طرفی کشور های اروپایی و آمریکا سازنده ی گوشواره های ظریف با وزن کم هستند سبک هایی با طراحی های خاص

گوشواره های آمریکایی گوشواره های اروپایی گشواره کلیپسی