۱۰ کشور برتر تولید کننده طلا در جهان در سال ۲۰۱۷

۱۰ کشور برتر تولید کننده طلا در جهان در سال ۲۰۱۷ معرفی شد.

۱- چین

( با ۱۰۰۰ تن ذخیره طلا )

این کشور برترین تولید کننده طلا در جهان است.  Usgs برآورد کرده است که چین در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۵۰ میلیارد تن طلا تولید می کند.از آنجا که تولید طلا در دهه ۱۹۷۰ آغاز شده، طی سال ها به سرعت افزایش یافته و در سال ۲۰۰۷ آفریقای جنوبی را فرا گرفت.

این جایگاه را چین برای دهمین سال متوالی به خود اختصاص داده است.و علاوه بر این به مدت چهار سال بزرگترین مصرف کننده آن نیز است. با توجه به گفته شورای جهانی طلا، به علت قیمت بالا طلا و عرضه کوتاه در سال ۲۰۱۶، ۷درصد  این روند کاهش یافت.

در سال ۲۰۱۶ تولید ناخالص داخلی ۴۵۵ تن در مقایسه با ۴۵۰ تن در سال ۲۰۱۵ به ثبت رسید. چین در طول چند سال گذشته توانسته تولید خود را دو برابر کند. بیشترین معادن تولید طلا در استان شاندونگ است که بیشترین طلا از آن بدست می آید.

تقریبا یک پنجم خروجی طلا تحت کنترل گروه ملی طلای چین قرار دارد.

 

۲- استرالیا

( با ۹۵۰۰ تن ذخیره طلا )

استرالیا، به عنوان دومین تولید کننده بزرگ طلا در جهان، سالانه ۲۷۰ تن طلا تولید می کند. با این حال در سال ۲۰۱۶، تولید ناخالص داخلی آن با ۲۷۰ تن بود که نسبت به ۲۷۸ تن در سال ۲۰۱۵ مقدار کمتری است.

دلیل این تولید کم فروختن یک معدن در پاپوآ گینه نو بود.

معادن عمده این کشور در نیو ساوت ولز، کوئینزلند، استرالیای جنوبی، تاسمانیا و غربی استرالیا هستند. بزرگترین معدن گلدن مایل بزرگترین تولید کننده فلزات گرانبها است.و حدود ۲۲۰۰۰ فرت شغلی ایجاد کرده است.

 

۳- روسیه

( با ۸۰۰۰ تن ذخیره طلا )

روسیه کشور بزرگی است که از لحاظ جغرافیایی دارای منابع طبیعی زیادی است. این معادن طبیعی شامل طلا هم می شود.

این کشور در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ تولید به ۲۵۰ رساند و تمام سعی اش بر این است که تا سال ۲۰۳۰ تولید خود را ۴۰۰ تن افزایش دهد.

 

۴- ایالات متحده

( با ۸۰۰۰تن ذخیره طلا )

تولید طلای ایالات متحده در سال گذشته از ۲۱۴ تن در سال ۲۰۱۵ به ۲۰۹ تن در سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است. عمده معادن این کشور نوادا و مونتانا است. بیشتر طلا در غرفه های نیویورک، فورت ناکس و دیگران قرار دارد. گفته می شود که بیش از ۸۰۰۰ تن در ذخایر توسط بانک فدرال و وزارت خزانه دار وجود دارد.

بیشتر این طلا در بیش از ۴۰ معدن لود تولید شده است، چندین معدن بزرگ در آلاسکا و سایر نقاط کوچک در غرب آمریکا هستند. کوه بالد، بتز پست، بورئیس و طلای گورتز، معادن عمده ای در ایالت نوادا هستند که تقریبا ۷۰ درصد از تولیدات خود را در این کشور عرضه می کنند.

 

۵- کاندا

( با ۲۴۰۰ تن ذخیره طلا )

شاید باورنکردنی باشد اما کانادا پنجمین کشور تولید کننده طلا در جهان است. با اینکه معادن بسیار کمی دارد.

تولید کانادا در سال ۲۰۱۶ به طور قابل توجهی افزایش یافت تا جایی که به ۱۷۰ میلیون تن رسید. این در حالی است که سال گذشته ۱۵۳ میلیون تن بود. این کشور در تلاش افزایش طلا در سال های آینده است.

معادن Agnico Eagle اعلام آمادگی خود برای گسترش برخی معادن طلا در نونووت اعلام کردند و در سال ۲۰۱۹ عملیات خود را آغاز می کنند.

۶- پرو

( با ۲۴۰۰ تن ذخیره طلا )

بی شک فعالیت این کشور تا سال های طولانی ادامه دارد. این کشور در آمریکای لاتین قرار دارد و بزرگترین تولید کننده طلا در منطقه است و دومین کشور در سراسر آمریکا بعد از ایالات متحده است. تولید این کشور در سال ۲۰۱۴  به دلیل عوامل متعددی مانند تولید کم و سرکوب معادن غیر قانونی کاهش یافت.در سال ۲۰۱۵ تولید طلا به ۱۴۵ تن در سال افزایش یافت و در سال ۲۰۱۶ با افزایش ناگهانی به ۱۵۰ تن در سال رسید.

بزرگترین معدن آن معدن Chucapaca در منطقه کوزکو است که برای تولید طلا و نقره شناخته می شود. معادن پرو اثرات مخربی روی محیط زیست دارد. یکی از مشکلات استخراج طلا در این کشور وجود معادن در بالای کوه هاست که بسیار مشکل است.

۷- آفریقای جنوبی

( با ۶۰۰۰ تن ذخیره طلا )

طلا اولین بار توسط جورج هریسون کشف شد و یک واکنش زنجیره ای را آغاز کرد و یک جامعه کشاورزی را به جامعه تولید کننده طلا تبدیل کرد.

تولیدات این کشور در ده سال گذشته مداوم در حال سقوط است. تولید این کشور در سال ۲۰۱۶ به ۱۴۰ تن رسید این در حالی است که سال قبل تولید آن ۱۴۵ تن بود.

از سال ۱۹۸۰ تولید طلا آفریقای جنوبی ۸۵ درصد کاهش یافت. در واقع تا سال ۲۰۰۶ بزرگترین تولید کننده طلا در جهان بود.

به گفته بلومبرگ، کاهش ذخایر، افزایش هزینه های نیروی کار و توقف های مکرر باعث این روند رو به پایین شد.

 

۸- مکزیک

( با ۱۴۰۰ تن ذخیره طلا )

بر اساس تحقیقات تولید طلا در این کشور نسبتا پایدار بوده است. با این حال متاسفانه تولید این کشور از سال ۲۰۱۵ با ۱۳۵ تن به ۱۲۵ تن در سال ۲۰۱۶ نزول  کرد.

اکتشافات و پیشرفت در صنعت معدن این کشور را هچنان در صدر جدول تولید کنندگان نگاه داشته است.

این کشور از لحاظ  تاریخی به استخراج نقره از معدن شناخته  شده است.در طول ۵۰۰ سال گذشته مکزیک پر از معادن هست که بکر و دست نخورده می باشد. واین از نظر سیاسی فضای بسیار مناسب برای استخراج طلا از معادن دارد.

با این حال در این کشور شرکت های خصوصی استخراج طلا از معدن وجود دارد مانند McEwen Mining Inc که آن ها با خطراتی مواجه هستند. حمله شدن به این پایگاه ها و گشته شدن معدنکاران یکی از مشکلات جدی این کشور است.

 

۹- اندونزی

( با ۳۰۰۰ تن ذخیره طلا )

سطح تولید طلا در این کشور در سال ۲۰۱۵ از ۹۷ تن به ۱۰۰ تن در سال ۲۰۱۶ رسید. یکی از نکات بسیار جالب اندونزی جای دادن بزرگترین معدن طلا در سیاره به نام گراسبرگ است.

این معدن ۱۹۰۰۰ کارگر را استخدام کرده است و ۲۵٫۸ میلیون انس و۲۶٫۹ میلیارد پوند مس نیز دارد. با این حال معدن اندونزی بسیار سمی هستند.

تولید سالانه بیش از ۱۰۰۰ تن جیوه نظر های خیلی ها را جلب می کند اما خطرات ناشی از این تولید جبران ناپذیر است و هوا را بسیار آلوده می کند.

۱۰- ازبکستان

( با ۱۷۰۰ تن ذخیره طلا )

این کشور در سال ۲۰۱۶ به تولید ۱۰۰ تن طلا رسیده استبا این حال نسبت به سال ۲۰۱۵ با ۱۰۲ تن کاهش اندکی داشته است. این کشور دوبرابر دیای خلیج فارس است اما در همان مقیاس سرشار از مواد معدنی شامل نقره، مس، و اورانیوم است.

بزرگترین معدن آن معدن طلای Muruntau نام دارد، که بزرگترین معدن به شکل گودال در جهان است.