سهم درآمد نفت از کل منابع عمومی تقلیل و سهم مالیات افزایش یافت

به گزارش طلافروشان به نقل از طلانیوز: محمدباقر نوبخت گفت: تاکنون ٨ میلیون و ٨۶٢ هزار تن گندم خریداری شده که ارزش خریدها به ١١ هزار و ۵٨٠ میلیارد تومان رسیده است که ٨ هزار و ۴٠ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده و مابقی تا دو ماه دیگر پرداخت می‌شود.

صبح امروز محمد باقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه در یک نشست خبری اظهار داشت: برخی معتقدند مبلغ بودجه طی دولت یازدهم افزایش یافته است و هزینه‌های جاری بسیار زیاد شده است و در عین حال هزینه های عمرانی کم شده است.

وی افزود: از بهای نفت به عنوان مهم‌ترین منبعی که در اقتصاد کشور مورد توجه است و کاهش بهای آن از ١٠۴ دلار در سال ٩٢ به ۴٢ دلار در سال ٩۵ و نصف شدن بهای این کالا و کاهش ۵٨ درصدی آن می‌توان پی برد که منابع نفتی به بیش از نصف تقلیل یافته است.

وی ادامه داد: در صورتی که این کاهش طی سالهای ٩٢ تا ٩۵ بر روی درآمدهای نفتی اعمال شود این رقم حدود ١۵٧ میلیارد دلار بوده که این میزان در سال‌های ٨٨ تا ٩١ به ٢۵١ میلیارد دلار رسیده که حدود ٣٧ درصد کاهش یافته است.

رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: منابع بودجه عمومی شامل واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی و فروش سهام می‌شود.

وی افزود: سهم درآمدهای نفتی از کل منابع عمومی طی سالهای ٩٢ تا ٩۵ حدود ۴١ درصد بوده که در سال ٩۵ به ٢۶ درصد تقلیل یافته است اما سهم درآمدهای مالیاتی از کل منابع عمومی ٣٣ درصد بود که در سال ٩۵ به ٣۶ درصد رسیده است و سهم مالیات نسبت به نفت افزایش یافته است

وی افزود: تاکنون ٨ میلیون و ٨۶٢ هزار تن گندم خریداری شده که ارزش خریدها به ١١ هزار و ۵٨٠ میلیارد تومان رسیده است که ٨ هزار و ۴٠ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده و مابقی تا دو ماه دیگر پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید امنیتی :