افزایش قیمت طلا تحت تاثیر ادامه تنش در شبه جزیره

امروز ۳ شنبه، ۲۶ سپتامبر تحت تاثیر ادامه تنش در شبه جزیره کره و افزایش تقاضا  و همچنین کاهش ارزش دلار امریکا ،قیمت طلای جهان افزایش یافت .

به گزارش رویترز ، قیمت طلا بعد از افزایش بیش از ۱ درصد در انتهای معاملات دیروز تحت تاثیر افزایش تنش بین کره شمالی و امریکا امروز هم به روند افزایش قیمت خود ادامه داد و کاهش ارز دلار امریکا هم به آن کمک کرد.

لا در انتهای معاملات دیروز به  قیمت ۱۳۱۱٫۵۰ دلار رسید و اونس طلا  بیشترین افزایش قیمت یک روزه بیش ۱ درصد را از ۷ سپتامبر ثبت کرد

طلا امروز در بازارهای آسیا با ۰٫۲ درصد افزایش به  قیمت ۱۳۱۲٫۵۰٫ دلار در هر اونس فروخته شد.

قیمت طلا در بازار امریکا برای تحویل فوری در دسامبر ۰٫۲ درصد افزایش قیمت داشت و به ۱۳۱۴ دلار و ۳۰ سنت داد و ستد شد.

به نظر ریچارد ژو تحلیلگر اقتصادی چینی  ،نگرانی سرمایه گذاران نسبت به تحولات کره شمالی و کاهش شاخص سهام تاثیر زیادی بر افزایش تقاضا و قیمت جهانی طلا داشته است.

وزیر خارجه کره شمالی روز دوشنبه در اظهاراتی تاکید کرد: توئیت اخیر ترامپ، اعلان جنگ علیه کره شمالی به شمار می رود و پیونگ یانگ برای دفاع از خود اقدامات مناسبی را اتخاذ خواهد کرد.وی هشدار داده است که کره شمالی بمب افکن های آمریکایی را سرنگون خواهد کرد.

جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اوآنادا نیز تاکید کرد: به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر تنش های سیاسی بین االمللی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی امروز سه شنبه با کاهش روبرو شده و ارزش دلار نیز در برابر ین ژاپن با افت همراه شده است.

سرمایه گذاران بین المللی منتظر  سخنرانی جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا درباره تورم، سیاست های پولی و اوضاع اقتصادی این کشور هستند. این سخنرانی امروز در ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه به وقت گرینویچ خواهد بود.

اوضاع نگران کننده بخش مسکن چین نیز موجب کاهش شاخص سهام این کشور در آغاز مبادلات امروز شده است.

موسسه رتبه بندی استاندارد اند پورز رتبه اعبتاری چین را کاهش داد و گفت: رشد فزاینده اعتبارات موجب افزایش چشمگیر ریسک مالی و اقتصادی چین شده است.

به نظر وانگ تائو تحلیلگر ارشد رویترز  احتمال تست سطح قیمت حمایتی ۱۲۵۲  دلاری  در هر اونس در ۳ ماه آینده برای طلا وجود دارد و در صورت شکسته شدن این سطح قیمتی احتمال کاهش قیمت فلز زرد به ۱۱۷۴ دلار نیز وجود دارد .

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان؛ ارزش دلار آمریکا و تنش های سیاسی بین المللی قرار خواهد داشت. آغاز فصل جشن های سراسری در هند نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت جهانی طلا باشد.

در بازار سایر فلزات گرانبها نقره با ۰٫۱ درصد افزایش به قیمت ۱۷٫۱۹ دلار رسید . در بازار روز گذشته نقره هم با بیس از ۱ درصد افزایش قیمت توانست به مانند طلا بیشترین افزایش قیمت ۱ روزه از ۷ سپتامبر را ثبت کند.

پلاتین ۰٫۱ درصد افزایش قیمت داشت و به ۹۳۹٫۵۰ دلار معامله شد . پلاتین هم دیروز بشیترین افزایش قیمت ۱ روزه را ثبت کرد.

پالادیوم با ۰٫۵ درصد افزایش قیمت به ۹۱۴ دلار و ۷۰ سنت داد و ستد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید امنیتی :