کاهش ۱٫۵ درصدی طلا در هفته ای که گذشت

قیمت فلز زرد در هفته گذشته حدود ۱.۵ درصد کاهش داشت که بیشترین کاهش از اوایل ماه جولای تاکنون بود.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار کاهش یافته و به دلیل آشفتگی های ژئوپلتیک ناشی از بالا گرفتن تنش ها بین آمریکا و کره شمالی، تقاضا برای سرمایه گذاری در بازارهای امن افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت.
معمولا هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی، بازار طلا به محل سرمایه گذاری امن برای سرمایه گذاران تبدیل می شود.
کره شمالی روز جمعه اعلام کرد، بعد از تهدید ترامپ به نابود کردن این کشور، ممکن است یک بمب هیدروژنی را در اقیانوس آرام آزمایش کند.
به دنبال افزایش احتمال انجام یک آزمایش موشکی دیگر توسط کره شمالی، ارزش ین ژاپن و فرانک سوئیس افزایش یافت. ارزش شاخص ها در بورس آمریکا و ارزش دلار کاهش داشت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۴۷ درصد افزایش به ۱۲۹۷ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه تا رقم ۱۲۸۷ دلار و ۶۱ سنت پایین آمده بود که پایین ترین رقم ۴ هفته گذشته بود. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۲۱ درصد افزایش به ۱۲۹۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.
با وجود افزایش قیمت طلا در جلسه گذشته، قیمت فلز زرد در هفته گذشته حدود ۱٫۵ درصد کاهش داشت که بیشترین کاهش از اوایل ماه جولای تاکنون بود.
اوایل هفته گذشته فدرال رزرو این سیگنال را ارسال کرد که همچنان در مسیر افزایش نرخ بهره در اواخر امسال قرار دارد. اتخاذ یک سیاست انقباضی تر هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد را افزایش می دهد. بعد از بیانات مقامات فدرال رزرو، ارزش دلار به بالاترین رقم دو ماه اخیر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید امنیتی :