۲۰ درصد کشور مالیات نمی دهند/ با متخفلفین مالیاتی برخورد خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:باید آگاهی رسانی کافی انجام شود تا کارکنان برخی صنوف ندانسته به عاملی برای فرار مالیاتی مدیران و مالکان آن صنف نشوند.

شهاب نادری، در خصوص فرارهای مالیاتی در کشور گفت:اینکه براساس آمارها حدود ۲۰ درصد از جمعیت کشور از پرداخت مالیات طفره می روند، قابل قبول نیست وباعث می شود متخلفان سوء استفاده کنند. به گزارش طلافروشان به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:تجربه بیانگر این است که در حال حاضر کارمندان جزء مودیان خوش حساب محسوب می شوند اما برخی اشخاص با وجود درآمدهای کلان از پرداخت مالیات امتناع می کنند.

نادری ادامه داد:برای کاهش اتکای بودجه به درآمدهای نفتی باید درآمدهای مالیاتی کافی وصول شود البته بطور طبیعی نباید افزایش درآمدهای مالیاتی از طریق اخذ مالیات از مودیان خوش حساب حاصل شود.

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:گسترش پایه های مالیاتی لازمه ی افزایش درآمدهای مالیاتی بوده البته پیاده سازی طرح جامع مالیاتی شرط مهم برای جلوگیری از فرار مالیاتی است.

نادری در ادامه افزود: پیاده سازی طرح جامع مالیاتی و بهره‎ گیری از فناوری اطلاعات و ارائه خدمات الکترونیکی نقش مهمی در جلوگیری از فرارهای مالیاتی دارد.

وی با بیان اینکه باید با  مودیانی که به هرنوعی از پرداخت مالیات فرار می کنند برخورد قانونی شود، گفت:اینکه شنیده می شود برخی صنوف، دستگاه های کارتخوان را برای شانه خالی کردن از پرداخت مالیات، حذف یا به اسم شخص دیگر اخذ می کنند تخلف محسوب می شود و باید با این موضوع برخورد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید امنیتی :