پیش بینی موسسه استاندارد بانک

استاندارد بانک در تازه ترین گزارش تحلیلی خود پیش بینی کرده است که قیمت جهانی طلا تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی با افزایش روبرو خواهد شد.

به گزارش سایت طلا فروشان به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، استاندارد چارترد بانک پیش بینی کرده است که قیمت جهانی هر اونس طلا در سه ماه پایانی امسال به بیش از ۱۳۰۰۰ دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش سوکی کوپر تحلیلگر ارشد اقتصادی این موسسه مالی تاکید کرد: پیش بینی ما این است که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی این موسسه مالی ۱۲۳۰۰ دلار اعلام شده بود.

اکنون برای مدتی است که قیمت جهانی طلا بین ۱۲۳۰ تا ۱۳۰۰ دلار تثبیت شده است. این گزارش افزود: ما بر این باوریم که احتمال افزایش بیشترقیمت طلا تا پایان امسال نسبت به قبل بالاتر رفته است. پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا طی سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹۹ میلادی رویکرد محتاطانه تری برای افزایش نرخ بهره خواهد داشت.

این گزارش حاکی است، افزایش تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز عامل مهمی برای افزایش احتمالیقیمت طلا به شمار می رود.

این موسسه افزود: عواملی مثل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، کاهش تراز مالی بانک مرکزی آمریکا، کاهش تورم می تواند موجب کاهش قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت شود.

کوپر افزود: در ۳ بار گذشته که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش داده است، قیمت طلا در ابتدا با کاهش روبرو شده ولی در میان مدت قیمت این فلز گرانبها افزایش یافته است.

قیمت طلا در دسامبر ۲۰۱۵ پس از نخستین افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا ۱۰۵۰ دلار کاهش یافت، یک سال بعد تا ۱۱۳۰ دلار کاهش پیدا کرد و پس از سومین افزایش نرخ بهره نیز قیمت طلا تا ۱۲۰۰۰ دلار کاهش یافت.

این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی کرده است که فدرال رزرو آمریکا در دسامبر امسال برای سومین بار نرخ بهره را افزایش می دهد. فدرال رزرو در نشست های مارس و ژوئن نرخ بهره را افزایش داده است.

کارشناسان استاندارد چارترد نسبت به افزایش ۳ بار نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ تردید دارند و افزایش ۲ بار نرخ بهره را محتمل می دانند.

نگرانی های مربوط به توانایی دولت ترامپ برای تصویب و اجرای برنامه های اقتصادی و مالی نیز می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت جهانی طلا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید امنیتی :